Od wielu lat organizujemy kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży. Naszą działalność rozpoczęliśmy od organizacji rejsów żeglarskich.

Aktualności
Online
GO UP

Obozy quadowe zestawienieObozy quadowe, paintballowe, gokartowe dla początkujących Mazury

program do wyboru zależnie od obozu: jazda na quadach od 3 do 30 godzin, paintball (od 1000 do 2000 kulek), gokarty
wspólny program dodatkowy: rejsy żeglarskie, rejsy motorówką, spływy kajakowe, wieczorna kawiarenka dla starszych (wieczorem i w czasie ciszy nocnej pod nadzorem kadry bilard, kręgle, ping-pong, pinball, karaoke, konsole do gier, gra w mafię, grillowanie, ognisko

Obozy quadowe dla już jeżdżących na quadach: Mazury i Bieszczady

 

Co wyróżnia nasze obozy – dlaczego warto je wybrać?

Obozy quadowe Wandrusa, to obozy, na których można nauczyć się dobrze i prawidłowo jeździć na quadach, doskonalić nabyte umiejętności na coraz wyższym poziomie, od terenów nizinnych po górskie, w niewielkich grupach pod nadzorem instruktorów, na dobrym, markowym sprzęcie quadowym Can-Am, Yamaha, Kymco. Na obozach jeździmy w prawdziwym terenie, a nie na sztucznym torze, dzięki temu każdy wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. To obozy dla tych, którzy nigdy jeszcze nie jeździli jak i dla tych, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i chcą rozwijać swoje umiejętności. Oprócz zajęć na quadach uczestnicy mogą skorzystać z wielu obozowych aktywności – paintballa, gokartów, rejsów żeglarskich, nauki windsurfingu, spływów kajakowych, wypraw rowerowych, pływania motorówką i wielu innych.


Co wyróżnia obozy quadowe Wandrusa?

 • miejsca – odpowiednio dobrane do jazdy quadami, możliwość wielogodzinnych wypraw na quadach w terenie;
 • program – dostosowany do wieku, dający możliwość rozwoju umiejętności;
 • ludzie – doświadczona, pełna pasji kadra;
 • sprzęt – quady zadbane, serwisowane, park pojazdów systematycznie odmładzany;
 • transparentna oferta – w przeciwieństwie do większości organizatorów, na obozach premium szczegółowo informujemy ile godzin zajęć na quadach przypada na jednego uczestnika (nie na grupę!);
 • najwięcej godzin na quadach wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce (od 3 do 24 godzin jazdy na turnusie w zależności od obozu i wybranego wariantu).


..:: DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OBÓZ QUADOWY WANDRUSA? CZYM RÓŻNI SIĘ OD INNYCH OBOZÓW QUADOWYCH?

 • Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, a nie w kółko, po torze;
 • Obozy realizowane są w miejscach zapewniających możliwość wielogodzinnych wypraw terenowych;
 • Posiadamy własne quady, a nie wynajmujemy je od kogoś. Dzięki temu zajęcia na quadach mogą odbywać się codziennie a nie dwa lub trzy razy w ciągu obozu.
 • W zależności od wybranej opcji czas jazdy na quadzie wynosi nawet do 30 godzin jazdy – na uczestnika!
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by każdy jeździł tyle ile powinien. Wiele firm nie podaje czasu jazdy na quadach lub podaje go jako zajęcia „na grupę”.
 • Realny czas jazdy na quadach przypadający na jednego uczestnika jest największy spośród wszystkich obozów w Polsce i wynosi nawet trzydzieści godzin (zależnie od wybranej opcji).
 • Obozy quadowe można łączyć z innymi aktywnościami, organizujemy na przykład:
  – obozy quadowo-gokartowe;
  – obozy quadowo-paintballowe;
  – obozy quadowo-paintballowo-gokartowe;
 • Dla osób już jeżdżących na quadach organizujemy obozy stacjonarno-wyprawowe, na których każda wyprawa w teren jest wielogodzinna, wybrane wyprawy są dwudniowe, z noclegiem i biwakiem poza miejscem obozu;
 • Bardzo dbamy o bezpieczeństwo. Jeździmy w kaskach ochronnych! W teren na quadach wyruszamy w małych kilkuosobowych grupach, dlatego instruktor może zwrócić uwagę na wszystkich.
 • Oprócz zajęć programowych – w zależności od profilu obozu – uczestnicy wypływają w rejsy żeglarskie, chętni próbują swych sił w windsurfingu. Do dyspozycji mamy rowery, kajaki, motorówki.


..:: JAKI OBÓZ WYBRAĆ? RÓŻNICE POMIĘDZY OBOZAMI

 • Na obozie Quadowo-przygodowym najwięcej czasu poświęcamy jeździe na quadach, poza tym bierzemy udział w rejsach żeglarskich, wyprawach rowerowych i kajakowych a chętni uczą się podstaw windsurfingu.
 • Obozy quadowe mają różne stopnie zaawansowania. Dla początkujących przeznaczone są obozy na I, II i III stopień, dla już doświadczonych kolejne stopnie IV, V i V.
  Program szkolenia quadowego Wandrusa jest tutaj
 • Na obozie Quadowo-Paintballowym najwięcej czasu poświęcamy jeździe na quadach i bitwom paintballowym.
 • Na obozie Quadowo-Paintballowo-Gokartowym oprócz jazdy na quadach i bitew paintballowych czas poświęcamy na jazdę gokartami.
 • Obóz Quadowo-Gokartowy przeznaczony jest dla wszystkich fanów czterech kółek, i dla tych, którzy nie lubią paintballa.
 • Gokartowy Obóz Wyścigowy przeznaczony jest dla fanów wyścigów. Oprócz zajęć na torze gokartowym realizujemy bardzo aktywny program.

Obozy Quadowe – poradnik jak wybrać obóz
Wandrus jest liderem w organizacji obozów quadowych w Polsce. Obozy quadowe organizujemy od wielu lat. Wprowadzamy nowe trendy i propozycje obozów w turystyce aktywnej, jesteśmy prekursorami nowych rozwiązań i systemów szkolenia.

Jako pierwsi na obozach quadowych Wandrusa zorganizowaliśmy jazdy w prawdziwym terenie, nie na sztucznym, niewielkim torze. Uczestnicy obozów quadowych Wandrusa jeżdżą na quadach najwięcej godzin (zależnie od wybranego wariantu). Zawsze w każdej ofercie obozu quadowego Wandrusa podajemy czas jazdy przypadający na jednego uczestnika.

Jako pierwsi wprowadziliśmy przejrzysty i konsekwentny system szkolenia quadowego Wandrusa, który umożliwia uczestnikom stopniowe podnoszenie swoich umiejętności w jeździe na quadach. Coś ciekawego dla siebie znajdą uczestnicy, którzy dotychczas nigdy nie jeździli jeszcze na quadach jak i osoby jeżdżące na quadach dobrze lub bardzo dobrze.

Naszą ideą jest realizacja obozów quadowych, według specjalnie opracowanego programu szkolenia, który pozwoli Wam systematycznie rozwijać umiejętności w jeździe na quadach, poznawać nowe, atrakcyjne regiony Polski z ciekawymi trasami quadowymi i jeździć na różnych typach quadów. Dodatkowo obozy quadowe podzieliliśmy na dwa rodzaje – szkoleniowe-przygodowo-wyprawowe i wyprawowo-wędrowne.  Różnią się od siebie tym, że na obozach wyprawowo-wędrownych nie ma szkolenia quadowego a doskonalenie już nabytych umiejętności, są natomiast realizowane dłuższe wyprawy quadowe, połączone z biwakowaniem, jazdą nocną. Dzięki temu uczestnicy obozów quadowych, będą mogli zrealizować swoje marzenia i ambicje. Jeździć coraz lepiej, dłużej, dalej, szybciej, w trudniejszym terenie wybierając obóz quadowy który jest najbardziej odpowiedni.


Zanim zaczniesz się zastanawiać nad wyborem obozu, przedstawimy Ci najpierw rodzaje naszych obozów i imprez quadowych.

 • przygodowo-szkoleniowo-wyprawowy
  Na takim obozie zajęcia na quadach dzielą się na trzy części:
  – nauka jazdy na quadach (według programu szkolenia zależne od poziomu, patrz program szkolenia);
  – jazdy w terenie połączonej ze szkoleniem, patrz program szkolenia);
  – wypraw terenowych off road;
  – zajęć warsztatowych (według programu szkolenia, od poziomu IV).
  Oprócz szkolenia na quadach realizowany jest program aktywnych zajęć przygodowych, wybieranych przez uczestników, w zależności od profilu obozu są to m.in: paintball, gokarty, asg, zajęcia militarne, survival, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy kajakowe i rowerowe. Można wybrać również obóz z dodatkowym szkoleniem na wybraną kategorię prawa jazdy. Każdy obóz ma różne warianty cenowe – cena zależna jest od godzin jazdy na quadach. Przy wyższych stopniach szkolenia (IV, V, VI) zajęcia quadowe zajmują coraz więcej czasu obozowego a zajęcia przygodowe mniej.
 • Stacjonarnowędrowny
  Na tym obozie zajęcia na quadach składają się z:
  – wielogodzinnych, czasem całodniowych wypraw quadowych off road;
  – doskonalenia już nabytych umiejętności.
  Część noclegów podczas dłuższych wypraw quadowych odbywa się w warunkach biwakowych, w terenie, poza miejscem obozu.
  Liczba godzin jazdy na quadach jest zazwyczaj większa niż na obozach szkoleniowo-przygodowych. Nie ma typowego szkolenia quadowego a doskonalenie już nabytych umiejętności. Każdy obóz ma różne warianty cenowe – cena zależna jest od godzin jazdy na quadach. Obóz taki organizujemy na Mazurach dla uczestników którzy mają opanowany co najmniej poziom II/III umiejętności qudowych i w Bieszczadach, dla uczestników którzy mają opanowany III poziom umiejętności quadowych. Oprócz wypraw quadowych realizowany jest program aktywnych zajęć przygodowych, wybieranych przez uczestników. W zależności od profilu obozu są to m.in: paintball, gokarty, asg, zajęcia militarne, survival, żeglarstwo, windsurfing, wyprawy kajakowe i rowerowe. Można wybrać również obóz z dodatkowym szkoleniem na wybraną kategorię prawa jazdy. Priorytet i pierwszeństwo mają wyprawy quadowe, a pozostałe zajęcia odbywają się w dostępnym czasie wolnym.


Jak wygląda obóz quadowy? Jakie są zajęcia na obozie quadowym?

 • Jak wygląda obóz quadowy? Po przyjeździe na obóz odbywa się zakwaterowanie uczestników i zapoznanie z terenem ośrodka. Uczestnicy otrzymują specjalne karty quadowe (do zapisywania czasu jazdy). Odbywa się wstępne szkolenie quadowe i zajęcia z manewrowania quadem. W kolejnych dniach obozu każdy uczestnik otrzymuje codziennie rano przygotowany specjalnie dla niego grafik jazd na quadzie, oraz innych zajęć na obozie w których uczestniczy, zgodnie z wybranym programem obozu (np. żeglarstwo, windsurfing, paintball, gokarty, spływy kajakowe, wyprawy rowerowe, wyjścia na plażę i inne aktywności itp.). na quadach uczestnicy jeżdżą w kilkuosobowych grupach.
 • szkolenie quadowe
  realizowane jest według programu szkolenia quadowego Wandrusa na sześciu poziomach. Poziom pierwszy to nauka jazdy dla uczestników, którzy nigdy jeszcze nie jeździli na quadach. Szkolenie obejmuje zajęcia na placu manewrowym, jazdy w terenie i zajęcia techniczno-warsztatowe. Cały program szkolenia quadowego Wandrusa jest w rozdziale Program Szkolenia Quadowego
 • nauka jazdy na quadzie na placu manewrowym to zajęcia z manewrowania quadem w zależności od poziomu umiejętności. Na poziomie I obejmuje podstawy z manewrowania quadem dla początkujących, którzy nigdy jeszcze nie jeździli na quadzie. Na poziomie II i III manewrowanie quadem, wymijanie, zawracanie itp. Na obozach na wyższe poziomy umiejętności (IV, V, VI) obejmuje np. naukę jazdy tyłem, tyłem slalomem, prowadzenie quada jedną ręką itp. Jeśli nie mamy dostępnego placu manewrowego takie szkolenie odbywa się na otwartym terenie polno-łąkowym (zwłaszcza na wyższe poziomy).
 • nauka jazdy w terenie to zajęcia z manewrowania i jazdy quadem w terenie wraz z pokonywaniem przeszkód terenowych i przeprawami, w zależności od poziomu umiejętności wedlug programu szkolenia Wandrusa. Na poziomie I jazda z pomocnikiem, na poziomie II jazda samodzielna w łatwym terenie, na poziomie III jazda w średniotrudnym terenie, na poziomie IV jazda w trudnym terenie górskim i tak dalej.
 • jazdy w terenie
  to najatrakcyjniejsza forma zajęć która odbywa się na każdym obozie quadowym Wandrusa, bez względu na jego specyfikę. Jeździmy w prawdziwym terenie, polnym, łąkowym, zadrzewionym, po drogach piaszystych, szutrowych i bezdrożach. Im wyższy poziom obozu, tym trudniejszy jest teren po którym jeździmy.
  Podczas jazd w terenie realizowane są również elementy szkoleniowe odpowiednie na dany poziom umiejętności – pokonywanie wzniesień, trawersów (pochyłości), kolein, rowów, czy wreszcie na wyższe poziomy umiejętności – przejazdy przez tereny bagienne, cieki wodne, zwalone drzewa. Każdy poziom realizowany jest w coraz trudniejszym terenie, w tym górskim.
 • wyprawy quadowe off road
  tym różnią się od “zwykłych” jazd w terenie, że trwają o wiele dłużej i organizowane są na Mazurach dla uczestników którzy potrafią już jeździć w prostym terenie (zaliczony poziom II) a w Bieszczadach dla uczestników, którzy potrafią jeździć w średniotrudnym terenie (zaliczony poziom III). Podczas takich wypraw robimy ogniska z pieczeniem kiełbasek, czy nocne jazdy.
 • przeprawy w trudnym terenie
  Pokonywanie terenów podmokłych, bagien, przeszkód wodnych i terenowych (na obozach z programem szkolenia na poziom IV, V i VI).
 • szkolenie quadowe techniczno-warsztatowe
  realizowane jest według programu szkolenia quadowego Wandrusa, zazwyczaj na obozach na wyższe poziomy umiejętności (IV, V, VI). Szkolenie obejmuje podstawowe zasady serwisowania quada oraz proste naprawy (jak na przykład naprawienie przebitej opony).
 • zajęcia przygodowe czyli obozowe aktywności
  na przykład paintball, asg, gokarty, zajęcia militarne, survivalowe, wyprawy rowerowe i kajakowe, rejsy żeglarskie, windsurfing i inne;
 • inne zajęcia zgodne z profilem obozu, na przykład szkolenie na wybraną kategorię prawa jazdy;
 • pozostałe obozowe zajęcia jak na przykład: różnego rodaju gry i zajęcia sportowe, wyjścia na kąpielisko, plażowanie, ogniska, dyskoteki, wieczorna kawiarenka z grami i integracją tylko dla uczestników obozów i wiele innych.


Szkolenie quadowe

Na każdym obozie realizowane jest szkolenie quadowe na różnym poziomie – od poziomu I (jazda uczestnika z pomocnikiem), poprzez poziom II (jazda samodzielna w łatwym terenie), – poziom III (jazda samodzielna w średniotrudnym terenie) aż po poziom IV i V – jazda w terenie górskim. Szkolenie na poziom I, II i III realizujemy na Mazurach, na poziom III, IV i V – w Bieszczadach. Uczestnicy którzy opanują umiejętności dla danego poziomu, jeszcze w trakcie obozu mogą przejść na kolejny poziom.
Patrz program szkolenia na poszczególne poziomy quadowe.


Na obozach quadowych Wandrusa:

 • spotkasz podobnych do siebie wielbicieli quadów;
 • poznasz nowych znajomych i przyjaciół;
 • spotkasz fachową, pełną pasji kadrę instruktorską, doświadczoną w jeździe na quadach
 • nauczysz się profesjonalnie i bezpiecznie jeździć quadem;
 • rozwiniesz swoje quadowe umiejętności;
 • będziesz mógł stale podnosić swoje kwalifikacje – patrz program szkolenia
 • pojedziesz na markowych dobrych quadach CanAm, Yamaha, Kymco – patrz nasze quady


Co nas wyróżnia?

 • miejsca – odpowiednio dobrane do jazdy quadami;
 • program – dostosowany do wieku, dający możliwość rozwoju umiejętności;
 • ludzie – doświadczona, pełna pasji kadra;
 • sprzęt – quady zadbane, serwisowane, park pojazdów systematycznie odmładzany;
 • transparentna oferta – w przeciwieństwie do większości organizatorów, na obozach Wandrusa szczegółowo informujemy ile godzin zajęć na quadach przypada na jednego uczestnika (nie na grupę!);
 • najwięcej godzin na quadach wsród wszystkich organizatorów obozów w Polsce (od 3 do 24 godzin jazdy na turnusie w zależności od obozu i wybranego wariantu).


Gdzie są Campy Quadowe? Jakie obozy realizujemy na campach quadowych?
Mazury Quad Camp

 • Obozy quadowe szkoleniowe. Szkolenie na I, II i III poziom umiejętności
 • Obozy quadowe szkoleniowo-przygodowe. Szkolenie na I, II i III poziom umiejętności
 • Obozy quadowe wyprawowo-przygodowe (z długimi wyjazdami w teren na quadach, do 24 godzin jazdy na quadach w czasie obozu)
 • Szkolenie na prawo jazdy kategorii AM, A1 i B1

Na wszystkich obozach oprócz zajęć quadowych aktywne zajęcia w zależności od wybranej opcji: paintball, asg, gokarty, żeglarstwo, windsurfing, sporty wodne, wyprawy rowerowe, spływy kajakowe itp.


Bieszczady Quad Camp

 • Obozy quadowe szkoleniowo-przeprawowo-wyprawowe. Szkolenie na III, IV, V i VI poziom. Przeprawy przez tereny podmokłe, bagniste, pokonywanie cieków wodnych, pokonywanie przeszkód terenowych, stromych wzniesień i trawersów. Długie wyprawy w teren;
 • Obozy quadowe wyprawowe (bez szkolenia, dla uczestników mających ukończony poziom III, długie wyprawy w teren)